Metro Classic Conference - Girls
October 14, 2017
Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner
Overall Finish List - Girls
Varsity
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 874 Koepke Jordan Martin Luther 20:03.2 6:27/M 9
2 2 698 Lili Jaraczewski Kenosha Saint Joseph Academy 20:28.3 6:35/M 11
3 3 1179 Kyrie Patterson Shoreland Lutheran 20:40.4 6:39/M 9
4 4 1377 Marielle Banco The Prairie School 21:03.5 6:46/M 11
5 5 596 Catherine Phillips Dominican/Eastbrook Academy 21:16.1 6:50/M 11
6 6 650 Nathalie Cairo Kenosha Saint Joseph Academy 21:21.2 6:52/M 12
7 7 870 Brick Mariana Martin Luther 21:24.1 6:53/M 9
8 8 871 Jurss Thea Martin Luther 21:29.1 6:54/M 9
9 9 1186 Lydia Zarling Shoreland Lutheran 21:32.1 6:55/M 9
10 10 852 Jurss Lauren Martin Luther 21:47.1 7:00/M 10
11 11 1188 Miriam Zarling Shoreland Lutheran 22:19.6 7:11/M 12
12 12 851 Rohleder Jessica Martin Luther 22:23.8 7:12/M 11
13 13 1172 Chelby Koker Shoreland Lutheran 23:25.5 7:32/M 11
14 14 1159 Ashlynne Edwards Shoreland Lutheran 23:28.2 7:33/M 12
15 15 1382 Emma Fleming The Prairie School 24:05.3 7:45/M 11
16 16 960 Kathryn Schmierer Racine Lutheran 24:13.1 7:47/M 9
17 17 711 Sophie Johnson Kenosha Saint Joseph Academy 24:15.4 7:48/M 12
18 18 697 Grace Haugstad Kenosha Saint Joseph Academy 24:16.8 7:48/M 11
19 19 1429 Sydney Peterson The Prairie School 24:21.6 7:50/M 9
20 20 993 Mckenna Lewis Racine Saint Catherine's 24:23.8 7:50/M 12
21 21 1427 Helena Bukacek FrazierThe Prairie School 24:25.0 7:51/M 9
22 22 750 Maggie McGuire Kenosha Saint Joseph Academy 24:32.2 7:53/M 11
23 23 1431 Caroline Ulrich The Prairie School 24:32.5 7:53/M 9
24 24 1010 Madeline Sosa Racine Saint Catherine's 24:36.3 7:55/M 12
25 25 1169 Jenna Kassen Shoreland Lutheran 24:40.8 7:56/M 11
26 (< 5) 162 Rachel Czerwinski Catholic Central 24:43.2 7:57/M 11
27 26 1050 Lydia Bakala Saint Thomas More 24:44.3 7:57/M 12
28 27 953 Anna Janke Racine Lutheran 24:45.4 7:57/M 11
29 28 1395 Trinity Schmidt The Prairie School 24:48.9 7:58/M 11
30 29 1421 Ashleen Nagra The Prairie School 24:52.3 8:00/M 10
31 30 867 Wilcox Danni Martin Luther 25:28.1 8:11/M 11
32 31 999 Olivia Rincon Racine Saint Catherine's 25:30.6 8:12/M 9
33 (< 5) 352 Ellie Nevin Catholic Central 25:31.5 8:12/M 11
34 32 1101 Kaleigh Van Handel Saint Thomas More 25:42.6 8:16/M 12
35 33 1000 Carmen Sosa Racine Saint Catherine's 25:54.3 8:20/M 10
36 34 989 Anna Mae Dixon Racine Saint Catherine's 25:56.6 8:20/M 10
37 35 1184 Ashley Pimentel Shoreland Lutheran 26:11.5 8:25/M 12
38 36 885 Sievert Katie Martin Luther 26:26.1 8:30/M 9
39 37 959 Tessa Meredith Racine Lutheran 27:05.9 8:43/M 9
40 38 746 Ellie Mandli Kenosha Saint Joseph Academy 27:09.5 8:44/M 10
41 (< 5) 286 Emma Klein Catholic Central 27:23.4 8:48/M 11
42 39 1068 Holly Gilvary Saint Thomas More 27:38.3 8:53/M 12
43 40 769 Alyssa Schmitz Kenosha Saint Joseph Academy 27:52.0 8:58/M 10
44 41 595 Molly Giese Dominican/Eastbrook Academy 28:00.1 9:00/M 12
45 42 1058 Emma Dolata Saint Thomas More 28:10.9 9:03/M 12
46 43 593 Kate Frediani Dominican/Eastbrook Academy 28:14.6 9:05/M 11
47 44 1088 Julia Sharafinski Saint Thomas More 28:30.0 9:10/M 11
48 45 592 Elena Cain Dominican/Eastbrook Academy 28:50.0 9:16/M 12
49 46 594 Abigail Freeman Dominican/Eastbrook Academy 28:53.8 9:17/M 12
50 47 1085 Melissa Sanchez Saint Thomas More 29:01.0 9:20/M 10
51 48 955 Sofia Luxem Racine Lutheran 29:37.8 9:31/M 10
52 49 952 Brittney Harrison Racine Lutheran 30:43.6 9:53/M 10
53 50 988 Mckenna Barbee Racine Saint Catherine's 31:25.4 10:06/M 9
54 51 1042 Emma Dang Saint Thomas More 37:32.5 12:04/M 12